Настільний теніс


Цікава історія походження настільного тенісу. Кажуть, одного разу якийсь екстравагантний любитель цього виду спорту вирішив влаштувати у себе вдома маленький корт — прямо на столі. Спочатку гра в такий теніс відбувалася звичайними ракетками і звичайним важким м’ячем з гуми. Незабаром були придумані особливі правила для нової гри, а разом з правилами з’явилися і нові приналежності.
Настільний теніс (пінг-понг) — один із найпопулярніших видів спорту у світі. Гра полягає в перекиданні м'яча ракетками так, щоб він ударявся певним чином об ігровий стіл на стороні суперника.
Перед початком гри учасники розігрують право першої подачі. Для цього нерідко використовують жереб, але іноді проводять серію ударів, в якій забив м’яч гравець стає подаючим. 
Після подачі м’ячик повинен перелетіти і не зачепити сітку, потрапити на бік опонента і відскочити один раз, після чого його можна відбивати.
При подачі гравець повинен перебувати за задньою лінією столу, разом зі своєю ракеткою. Якщо з яких-небудь причин (як правило, недосвідченість) подача була зроблена над столом або ж з ходу, то її зараховують як неправильну. Якщо при подачі м’яч торкнувся сітки або стійки сітки, подача повторюється, а очко не присуджується. «Переподачі» нічим, крім загального часу гри, не обмежені.

За правилами гри в настільний теніс відразу після відскоку м’яча, поданого на твою сторону столу, необхідно його відбити на бік суперника. В цей полягає весь ігровий процес настільного тенісу. Гра ведеться до тих пір, поки один з учасників не помилиться або не зможе відбити м’яч на сторону суперника. Зазвичай у новачків раунди проходять вельми швидко, але на світовій арені професіонали часом ведуть запеклі бої. За кожну помилку гравця його опонент отримує 1 очко. 
Також умовами отримання очок можуть бути:
— Фол на подачі;
— Відображення м’яча з літа (тобто, не дочекавшись відскоку);
— Відображення м’яча за межами столу;
— Суперник не прийняв м’яч;
— Суперник зловив м`яч на ракетку і кинув назад опоненту;
— Суперник доторкнувся при відбивання до м`яча кілька разів;
— Суперник при відбиванні зачепив сітку.

За спостереженнями фахівців, настільний теніс активізує розумову діяльність. Було відмічено, що пильне спостереження за кулькою і прагнення домогтися гарних результатів — вірний спосіб досягти успіхів у інтелектуальних видах діяльності.
Особливо здатними спортсменами вважаються китайці. Цей феномен можна пояснити, швидше за все, величезною увагою, яка приділяється цьому виду спорту в цій країні. Тут пінг-понгу вчать мало не з дитинства. Шестирічні спортсмени беруть участь у різних змаганнях і вражають спостерігачів своїми цікавими прийомами.
Як бачите, у настільного тенісу маса достоїнств, а це означає, що настав час приступати до тренувань!


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу